LOKATA HAPPY

Lokata Happy oferowana przez Idea Bank została wprowadzona na rynek z myślą o nowych klientach, którzy nie współpracowali dotychczas z tym bankiem - do czasu założenia lokaty nie posiadali żadnego produktu bankowego w Idea Bank, lub Lion's Bank. Na co warto zwrócić uwagę przy tej lokacie?ZALETY

Wysokie stałe oprocentowanie w skali roku, wynoszące aż do 4%. Na rynku jeszcze tylko Nest Bank może się pochwalić tak wysoko oprocentowaną lokatą. Kwota minimalna lokaty wynosi 500 zł, maksymalna to 20.000 zł.

Przy zakładaniu Lokaty Happy klient nie jest zobowiązany do posiadania innych produktów bankowych.

Tak jak w większości tego typu lokat kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu trwania lokaty. Wniosek o lokatę można złożyć przez internet, lub przez telefon za pośrednictwem linii telefonicznej banku. Złożony wniosek jest ważny 5 dni. Po upływie tego okresy należy złożyć go ponownie.

WADY

Ograniczeniem oferty Idea Bank jest fakt, że każdy nowy klient może posiadać tylko jedną lokatę. Wcześniejsze zerwanie umowy wiąże się z utratą wypracowanych już odsetek. Lokata jest automatycznie odnawiana na ten sam okres, ale na warunkach lokaty standardowej.

Sprawdź pozostałe lokaty oferowane przez banki. Poznaj nasze aktualne rankingi lokat bankowych, lub odszukaj korzystną lokatę przy pomocy naszej porównywarki lokat bankowych.