TRAFNY WYBÓR LOKATY BANKOWEJ

Jak wybrać najlepszą lokatęWielokrotnie osoby chcące założyć lokatę bankową, lub konto oszczędnościowe w banku, napotykają na problem związany z wyborem odpowiedniej oferty. Gospodarka wolnorynkowa, która na dobre zagościła w Polsce spowodowała, że istnieje wiele podmiotów proponujących swoje usługi w tym zakresie.

Dostępnych na wyciągnięcie ręki ofert jest tak wiele, że ciężko jest je wszystkie przeanalizować, i podjąć na tej podstawie trafną decyzję. Od czego należy zacząć? Co wziąć pod uwagę? Na co zwrócić szczególna uwagę przy wyborze oferty bankowej? Tego dowiesz się z treści poniżej.

NA JAK DŁUGO, JAKA KWOTA

Podstawowym elementem przy zakładaniu lokaty powinna być własna analiza celów, które zamierzamy osiągnąć poprzez taką inwestycję. By jej dokonać musimy sobie odpowiedzieć na pytania - jaki zysk chcemy wypracować na lokacie?, i w jakim okresie chcemy to osiągnąć?

Wiele banków oferuje najwyżej oprocentowane lokaty tylko w odniesieniu do lokat krótkoterminowych, które trwają do 6 miesięcy, i których nie można ponownie zawrzeć na tych samych zasadach.

Plusem takich ofert jest możliwość wysokiego zysku w krótkim czasie. Minusem jest fakt, że osiągniecie wysokiego zysku wiąże się z możliwie jak największym depozytem, którego wysoko-oprocentowane lokaty krótkoterminowe często nie umożliwiają. Maksymalna kwota depozytu dla takich lokat nie jest z reguły wyższa niż 20.000 zł.

Zasada oprocentowania lokat jest oczywista - czym większy depozyt, tym więcej wynosi zysk od niego naliczony. Właśnie dlatego osoby poszukujące lokat z atrakcyjnym oprocentowaniem i wysokim limitem depozytu nie stoją na przegranej pozycji. Dla nich także dostępnych jest wiele ofert na rynku.

Oprocentowanie lokat z wyższym maksymalnym depozytem jest niższe, jednak możliwość wpłaty kwot rzędu 1.000.000 złotych może sprawić, że i one stają się świetną okazją na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Szukanie Lokat Bankowych

Każdy kto zechce odszukać lokatę bankową na podstawie omawianych powyżej parametrów powinien skorzystać z naszej porównywarki lokat bankowych. Pomoże ona każdemu w szybki i skuteczny sposób odszukać lokatę, która proponuje najlepsze oprocentowanie w stosunku do depozytu.

Z KONTEM, CZY MOŻE JEDNAK BEZ

Kolejnym ważnym aspektem, liczącym się przy wyborze lokaty bankowej, jest wiedza z zakresu dodatkowych warunków brzegowych umowy. Ich dobrym przykładem jest konieczność posiadania dodatkowych produktów bankowych.

Istnieją oferty lokat bankowych, które są bardzo atrakcyjne. By móc jednak z nich skorzystać należy dodatkowo posiadać w danym banku np. konto rozliczeniowe. Jeżeli takiego konta nie posiadamy, ponieważ nie jesteśmy klientami tego banku, to nie będziemy mogli z niej skorzystać.

Zawsze istnieje oczywiście możliwość założenia takiego konta i spełnienie dodatkowego warunku, i w konsekwencji przystąpienie do lokaty.

Warto jednak pamiętać, że prowadzenie konta rozliczeniowego wiąże się często z dodatkowymi opłatami. Jeżeli chcemy uniknąć takiego scenariusza, bo posiadamy już konto w innym banku, to wybierajmy oferty, które nie nakładają na nas obowiązku posiadania dodatkowych produktów. Nasza porównywarka lokat bankowych umożliwia odnalezienie takich ofert.

NOWY MA ZAWSZE LEPIEJ

Wielokrotnie banki przygotowują najlepsze oferty tylko dla nowych klientów, czyli takich którzy do tej pory nie mieli podpisanej żadnej umowy z bankiem. Atrakcyjne warunki na start to powszechnie stosowana praktyka w celu pozyskania nowych klientów. Banki pozyskują w ten sposób nowe środki na swoją działalność, oraz nabywają możliwość późniejszego oferowania pozostałych usług swoim nowym klientom.

Jeżeli ktoś szuka banku, który oferuje nowym klientom atrakcyjne warunki, powinien także wykorzystać wyszukiwarkę lokat w naszym serwisie. Bez problemu odnajdzie w niej informacje na temat ofert, które są dedykowane tylko nowym klientom.

STARY KLIENT I NOWE ŚRODKI

Na rynku są również dostępne oferty, które są przeznaczone dla osób już będących klientami danego banku, ale które mogą z nich skorzystać dopiero po wpłaceniu dodatkowych środków - ponad te zdeponowane do tej pory.

W praktyce wygląda to tak, że klient dokonujący przelewu nowych środków pieniężnych uzyskuje dostęp do atrakcyjnych ofert. Bez tego kroku może tylko skorzystać ze standardowych ofert, które są oczywiście mniej korzystne.

To rozwiązanie jest stosowane przez banki w celu pozyskania nowego kapitału. Tak zdobyty kapitał służy bankom do rozwijania działalności operacyjnej.

NA KONIEC

Podsumowując można śmiało stwierdzić, że wybór lokaty bankowej odpowiednio dopasowanej do potrzeb danego klienta jest bez wątpienia niezwykle trudnym i czasochłonnym procesem. Samodzielne przeszukiwanie setek ofert bankowych może zająć bardzo wiele cennego czasu.

Z tego względu zawsze warto skorzystać z porównywarki lokat bankowych dostępnej w serwisie - lokatamiesiaca.pl℠. Dzięki możliwości filtrowania wszystkich ofert, pod każdym opisanym w tym artykule względem, staje się ona niezbędnym narzędziem każdego inwestora. Bezsprzecznie jest to obecnie najlepsze narzędzie do sprawnego wyszukiwania indywidualnie dopasowanej lokaty bankowej.